CZ  EN

Yedoo - New collection

designJaroslav Juřica
cooperationCocoon group
year2012
materialsteel, plastic
clientIntrea-Piko s.r.o.
photoJaroslav Juřica

Práce na redesignu koloběžek Yedoo probíhala v rámci spolupráce s agenturou Cocoon group Praha, která se primárně zaměřuje na návrhy obalového designu spotřebních produktů.

Přispěním do projektu bylo především navržení zcela nového stupátka a stojanu, jejichž tvar vychází z módního trendu současných teenagerů. Charakteristickými rysy designu jsou především postranní protiskluzový vzorek ve stylu teniskové podrážky, zprohýbaná patová část alà drapérie saka, nebo drobné límečky v přední části stupátka.
Debosované (protlačené) logo Yedoo na nášlapné ploše stupátka ještě více posiluje branding značky a zároveň komplikuje zkopírování produkru tak jako klín (brand element značky Yedoo), zaříznutý do paty stupátka.

V souvislosti s prací na značce Yedoo byla společně s týmem Cocoonu stávající řada koloběžek vylepšena také redesignem rámu, řídítek a uchycení kol s ohledem na výrobní možnosti značky Yedoo. Cílem redesignu bylo posunutí stávající řady blíže k cílovému zákazníkovi, kterým je mladá městská generace.


Yedoo OX© Jaroslav Juřica, 2009-2011 / Coding / Všeobecné obchodní podmínky